Too ettevõtte raamatupidamine meile!

Meie käest on juba mitmeid kordi küsitud TransferWise piirideta konto (TransferWise
borderless account) ja selle võimaluste kohta. Kuna huvilisi näib muudkui lisanduvat, annamegi siinkohal väikese ülevaate TransferWise piirideta konto võimalustest ja selle kasutamise võimalikest kasudest.

TransferWise piirideta konto on konto, kus hetke seisuga saab võtta vastu makseid klientidelt neljas valuutas (EUR, USD AUT ja GBP) ja hoida sellesama ühe konto raames 28 valuutat. Maksete vastuvõtmine ja kontodel hoidmine on sealjuures tasuta. Kuna maksete vastuvõtmisel valuutat ei konverteerita, siis jääb ära ka valuutavahetustehingu kulu.

See muidugi ei tähenda, et tasuta lõunad on nüüdseks reaalsuseks saanud. TransferWise on hetke majandustulemustest hoolimata ikkagi kasumit taotlev üritus ja kusagilt peab see raha lõpuks ka nende õuele tulema.

Ettevõte ise muidugi rõhutab oma kodulehel www.transferwise.com igal sammul, et nende tasud on odavamad kui muude makseviiside puhul ja nii väikesed kui võimalik ja samuti on need ausad ja läbipaistvad ja kohe silmaga näha ja seetõttu üllatusi ei ole ja et tulevikus need tasud kindlasti vähenevad veelgi jne. Uhhh…

Aga olgu. TransferWise piirideta konto (TransferWise borderless account) peamised kasud kokkuvõtlikult on alljärgnevad.

Konto avamine ja omamine on (kuu)tasuta. Maksete vastuvõtmine 4 valuutas samuti tasuta. Selleks saab kaasa nelja panga (USA, Austraalia, Euroala kui ka Suurbritannia) rekvisiidid maksete vastuvõtmiseks seal kasutatavates valuutades. Lihtsalt tuleb kasutada just selle panga rekvisiite, kus asuvalt kliendilt sa makset saada soovid. Nt USA kliendi puhul kasutada USA panga andmeid. Tuleb ka märkida, et selliste pangkontode avamine ilma sihtriigis aadressi omamata on tavaliselt väga keeruline või lausa võimatu.

Ise võid oma TransferWise piirideta kontole 28 valuutas raha kanda (omaenda nimega pangakontolt ainult muidugi) ja seda seal hoida, samuti tasuta. Raha kontole kandmine oma krediit- või deebetkaardilt on (väikese) tasu eest.

Makseid saad teha 28 valuutas, kuid siinkohal lisandub tasu, mis jääb kõikide valuutade puhul alla 1€ ülekande kohta. Tasu võetakse ka nt ühe valuuta teiseks konverteerimise eest. Valuuta keskkursile lisandub sealjuures konverteerimistasu, mis on olenevalt konkreetsest valuutapaarist, enamasti alla 1% summast.

Sääst on märgatav, sest lisaks mõistlikumale tasule saad näiteks raha konverteerida just sel hetkel kui vaja, või siis juba eelnevalt, kui tundub, et see parasjagu kehtiva kursi järgi kõige kasulikum on. Samuti saab ühes valuutas vastu võetud makset kasutada samas valuutas omapoolsete maksete tegemiseks, ilma, et peaks vahepeal valuutavahetusega tegelema ja sellest tekkivaid kulusid kandma.

Juba asjaolu, et ühe konto raames saab nii paljude valuutadega majandada, on muidugi rahvusvaheliselt tegutsevate eraisikute (reisijad, palgasaajad jne) või ka rahvusvahelist äri ajavate inimeste jaoks kindlasti igati huvipakkuv.

Ahjaa, kui tahate kasutada kontot ka ärilistel eesmärkidel, peab enda isikliku kasutajaprofiili registreerimise järel koostama kasutajaprofiili ka oma äri või ka äride kohta. Seejärel saab hakata raha oma ettevõtte kontolt TransferWise piirideta kontole üle kandma ja klientidelt makseid vastu võtma.

Lähitulevikus lisandub TransferWise piirideta kontole ka eraisikutele, vabakutselistele ja FIEdele võimaldatav Mastercari deebetkaart, millega saab oma TransferWise piirideta kontol hoitavates valuutades makseid teha või automaadist raha välja võtta, kuid see võimalus on alles katsejärgus ja seda proovitakse hetkel vaid valitud klientide peal. Üldkasutatavaks peaks see kaart muutuma 2018. aasta esimesel poolel. Ettevõtetele lubatakse taolist kaarti samuti 2018. aasta esimesel poolel.

Head rahvusvahelist majandamist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga